Najnowsze oferty pracy:

  • Doradca klienta indywidualnego

     PKO Bank Polski
        świętokrzyskie/ Kazimierza Wielka, Reja 15

    na czas określony PKO Bank Polski SA Oddział 1 w Kazimierzy Wielkiej

    dzisiaj
  • Sprzedawca w branży spożywczej

     Powiatowy Urząd Pracy w Pińczowie
        świętokrzyskie/ Pińczów

    eksponowanie towarów na półkach sklepowych wg asortymentu; wystawianie cen na towary i ich aktualizacja; monitorowanie terminów przydatności do spożycia...

    wczoraj
  • Pracownik produkcji

     Powiatowy Urząd Pracy w Końskich
        świętokrzyskie/ Końskie

    PROSTE PRACE PRZY PRODUKCJI ODLEWÓW; UKŁADANIE; SZLIFOWANIE ODLEWÓW; PAKOWANIE NA PALETACH Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne...

    wczoraj
  • Pakowacz/sortowacz

     Miejski Urząd Pracy w Kielcach
        świętokrzyskie/ Kielce

    SORTOWANIE I PAKOWANIE TEKSTYLIÓW Wymagania konieczne: Wykształcenie: podstawowe Uprawnienia: bardzo dobra organizacja pracy własnej Wymagania inne:...

    wczoraj
  • Monter mebli

     Miejski Urząd Pracy w Kielcach
        świętokrzyskie/ Kielce

    w. potrzeb Wymagania inne:

    wczoraj
Więcej ofert pracy

Praca

Jakich pracowników brakuje w województwie świętokrzyskim?

Autor Aleksandra 7 lat agoBrak komentarzy
Praca świętokrzyskie  /  Bieżące informacje  /  Jakich pracowników brakuje w województwie świętokrzyskim?
jakich pracowników brakuje w województwie świętokrzyskim

Powiaty, charakteryzujące się dużym zapotrzebowaniem na zawody deficytowe, to: kielecki, sandomierski, opatowski oraz ostrowiecki. Dla roku 2017 w województwie świętokrzyskim wyodrębniono 15 zawodów deficytowych. W jakich branżach wobec tego najłatwiej będzie znaleźć pracę?

Po pierwsze na brak zadowalających ofert narzekać nie mogą kierowcy – głównie samochodów ciężarowych, ale także ciągników siodłowych. Ciężko znaleźć jest pracowników z prawem jazdy kategorii C oraz C+E, którzy dodatkowo mogą pochwalić się doświadczeniem i znajomością języków obcych. Jednak dla spełniających warunki czekają atrakcyjne finansowo stanowiska.

Oprócz kierowców, duże zapotrzebowanie jest także na spawaczy, pielęgniarki i położne, księgowych, przedstawicieli handlowych, fryzjerów, ślusarzy, lekarzy, blacharzy i lakierników samochodowych, piekarzy, betoniarzy i zbrojarzy, kelnerów i barmanów, przetwórców mięsnych oraz rybnych, mechaników oraz krawców.

Podstawowym powodem występowania deficytów jest brak odpowiednich kwalifikacji bądź potwierdzonych doświadczeniem umiejętności zawodowych. Niekiedy kwalifikacje są przedawnione bądź niepoparte wiedzą praktyczną. Często też od przyszłych pracowników (zwłaszcza w sektorze handlowym) wymaga się posiadania własnego auta lub założenia działalności gospodarczej, co stanowi poważny problem, zwłaszcza wśród młodych.

Niemniej, wpływ na taki kształt świętokrzyskiego rynku pracy mają również niezadowalające warunki płacowe – głównie, jeśli chodzi o lekarzy, którzy decydują się na migrację zarobkową do innych regionów.

Kategoria:
  Bieżące informacje

Zostaw komenatrz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.